Amazfit’in akıllı yüzüğü tasarımıyla etkiledi, alyans yerine bunu takın

Resmi olarak ABD pazarına sunulma tarihi ve fiyat bilgileri açıklandı. Bu yeni cihaz, henüz ülkemizde piyasaya sürülmese de teknoloji meraklıları tarafından bir şekilde temin edileceğinden eminiz

Ocak ayında CES’te tanıtılan Amazfit Helio Ring, sporculara yönelik bir giyilebilir teknoloji olarak dikkat çekiyor. Bu cihaz, özellikle Amazfit akıllı saatlerle birlikte kullanıldığında en iyi performansı sunuyor. Birçok kişi akıllı bir yüzük kullanımını, akıllı saatlerin yerine geçecek bir alternatif olarak değerlendirse de, Amazfit bu ürünüyle niş bir kullanım alanına odaklanmayı tercih etmiş gibi görünüyor.

Amazfit Helio Ring, ABD pazarında satışa sunulmak üzere neredeyse hazır durumda. 15 Mayıs’ta 299,99 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak olan bu cihaz, aynı zamanda Amazfit Cheetah Pro veya Amazfit T-Rex Ultra ile birlikte paket halinde de sunulacak. Paket içerisinde alındığında fiyatı 149,99 dolara düşüyor. İlk etapta sınırlı beden seçenekleriyle sunulacak olan Helio Ring, ilerleyen dönemlerde daha fazla beden seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Resmi basın açıklamasına göre, ABD dışındaki pazarlarda genel satışa sunulması da “yakında” gerçekleşecek.

Amazfit’in akıllı yüzüğü tasarımıyla etkiledi, alyans yerine bunu takın

Ancak Temmuz ayında Samsung’un Galaxy Ring‘i piyasaya sürmesi bekleniyor ve bu durum, diğer akıllı yüzüklerin pazar payını büyük ölçüde etkileyebilir. Samsung’un bu ürünü, en azından Apple kendi akıllı yüzüğünü piyasaya sürünceye kadar piyasayı domine etmesi bekleniyor. Dolayısıyla Amazfit’in niş bir pazar stratejisi izlemesi, bu rekabet ortamında kendini koruma çabası olarak değerlendirilebilir. Bu stratejinin satışlar açısından başarılı olup olmayacağı ise zamanla belli olacak.

Helio Ring, sporculara yönelik performans ve iyileşme süreçleri hakkında benzersiz içgörüler sunuyor. Ayrıca uyku takibi ve kalp atış hızı monitorizasyonu gibi özellikler de sunan bu cihaz, teknoloji ve sağlık takibi konusunda kullanıcılara kapsamlı bir deneyim vaat ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x